Przyczyny powstawania tłustej skóry i sposoby jej naprawy

Przyczyny powstawania tłustej skóry i sposoby jej naprawy

Posiadanie tłustej cery może być nieprzyjemnym problemem. Ale dobra wiadomość jest taka, że istnieją pewne naturalne sposoby leczenia, które mogą pomóc. W tym artykule poznamy niektóre z przyczyn ponownego pojawienia się tłustej skóry i dowiemy się, jak możesz to naprawić.

Hormony

Na skórę wpływa kilka hormonów, w tym estrogen, progesteron i testosteron. Zwiększają one produkcję sebum, co prowadzi do przetłuszczania się skóry.

Hormony mogą również powodować trądzik dorosłych. Hormony te mogą się zmieniać podczas dojrzewania i miesiączki. Zmiany te mogą być przyczyną trądziku zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Hormony mogą również powodować trądzik u kobiet, które mają PCOS. PCOS to stan, w którym hormony produkują nadmiar androgenów. Może to prowadzić do nadmiernej produkcji oleju i trądziku.

Hormony powodują również trądzik u kobiet, które mają niski poziom estrogenów. Niski estrogen może powodować mniejszą wilgotność skóry i kolagenu, co powoduje, że skóra staje się sucha. Biorąc hormonalnej terapii zastępczej może pomóc zastąpić utracone estrogenów.

Przyjmowanie niektórych pokarmów może również wpływać na Twoje hormony. Pokarmy o wysokim indeksie glikemicznym, takie jak biały chleb, makaron i ciasteczka, mogą powodować zmianę poziomu hormonów. Przyjmowanie pokarmów o niskim indeksie glikemicznym może pomóc w kontrolowaniu hormonów.

Możesz być również podatny na trądzik dorosłych z powodu bakterii i Twojego środowiska. Jeśli spędzasz dużo czasu na słońcu lub jesteś narażony na suche środowisko, Twoja skóra może stać się sucha. Możesz zapobiec trądzikowi dorosłych, podejmując kroki w celu utrzymania zdrowego środowiska skóry.

Jeśli masz trudny czas oczyszczania skóry, może to być czas, aby odwiedzić dermatologa. Pomoże Ci on ustalić najlepsze leczenie dla Twojego stanu. Może on również zalecić badanie hormonów, aby określić, czy Twoja skóra ma wpływ hormonalny.

Dieta

Niezależnie od tego, czy masz tłustą skórę, czy nie, dieta dla Ciebie to coś więcej niż tylko to, co jesz, to także to, czego nie jesz. Ważne jest, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednie składniki odżywcze, aby Twoja skóra wyglądała jak najlepiej. Wśród wielu czynników, które przyczyniają się do zdrowej skóry jest zdrowie jelit. Na szczęście istnieje kilka diet i produktów do pielęgnacji skóry, które mogą pomóc Ci to osiągnąć.

Na początek, należy uzyskać co najmniej osiem szklanek wody dziennie. Oprócz nawilżania skóry, picie wody jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia. Woda jest również dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn.

Należy również unikać urządzeń elektronicznych na godzinę przed snem. Dobrym pomysłem jest zrobienie tego samego po przebudzeniu się rano. Wreszcie, dobrym pomysłem jest zrobienie krótkiej przerwy każdego dnia, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Pobudzi to Twoje krążenie, co z kolei sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać i czuć się świetnie.

Jeśli chodzi o odpowiednią żywność, najlepiej trzymać się z dala od pokarmów, które zawierają zbyt dużo tłuszczów nasyconych. Możesz chcieć przełączyć się na niskotłuszczowe alternatywy, takie jak mleko migdałowe i chudsze mięsa. Będzie to również przejść długą drogę w poprawie zdrowia serca. I, podczas gdy jesteś na to, upewnij się, aby uzyskać swoją dawkę witaminy A. Ta witamina jest dobrym przeciwutleniaczem dla tkanek skóry.

Zbyt ostra rutyna w pielęgnacji skóry

Stosowanie zbyt ostrej rutyny w pielęgnacji skóry może prowadzić do tych samych starych problemów ze skórą. Musisz dokonać odpowiednich zmian w swojej rutynie. Używanie zbyt surowych środków czyszczących może prowadzić do wysuszenia skóry, co z kolei może prowadzić do trądziku. Aby uniknąć tego problemu, spróbuj użyć łagodnego pieniącego się środka do mycia twarzy. Oprócz stosowania odpowiedniego kremu nawilżającego, pamiętaj o stosowaniu dobrego filtra przeciwsłonecznego. Słońce może wysuszyć skórę, jeśli nie jest pozostawione na długo. Aby zapobiec temu problemowi, stosuj filtry przeciwsłoneczne i w razie potrzeby używaj kapelusza, aby zacienić twarz. Dobrym pomysłem może być unikanie stosowania lakieru do włosów i produktów na jego bazie, ponieważ one również mogą wysuszać skórę. Może to również prowadzić do trądziku, jeśli nie jest leczone.

Stosowanie niewłaściwych produktów

Stosowanie niewłaściwych produktów może pogorszyć stan skóry tłustej. Choć zmiana jednego produktu do pielęgnacji skóry na inny może być kusząca, proces ten może być w rzeczywistości gorszy dla Twojej skóry. Skóra potrzebuje do 12 tygodni na dostosowanie się do nowych warunków, więc częsta zmiana produktów do pielęgnacji skóry może przyspieszyć produkcję oleju. Zamiast spieszyć się z zakupem drogich kremów lub zabiegów kosmetycznych, najlepiej jest zadbać o swoją skórę z profesjonalistą.

Stosowanie niewłaściwych produktów do pielęgnacji skóry może zaburzyć barierę hydrolipidową, czyli warstwę oleju i wody, która chroni skórę. W przypadku usunięcia powierzchniowej warstwy lipidowej, naskórek reaguje zwiększeniem produkcji sebum. Dodatkowy olej pomaga utrzymać skórę w stanie nawilżenia.

Stosowanie ostrych produktów do pielęgnacji skóry może usunąć z niej zbyt dużo wilgoci. Zamiast tego stosuj delikatne kwasy złuszczające, które pomogą zrównoważyć poziom olejów i pH skóry. Możesz również rozważyć stosowanie kremów nawilżających bogatych w ceramidy, aby pomóc skórze osiągnąć zdrową równowagę.

Innym problemem związanym ze stosowaniem niewłaściwych produktów do pielęgnacji skóry jest to, że mogą one również powodować zatkanie porów. Jeśli masz skłonność do zatkanych porów, możesz wypróbować produkt oczyszczający, który jest delikatny dla Twojej skóry. Możesz również spróbować użyć kremu złuszczającego, aby usunąć martwe komórki skóry i płatki z Twojej skóry.

Tłusta skóra może być spowodowana wieloma czynnikami, w tym genetyką, hormonami i czynnikami środowiskowymi. Z tego powodu należy udać się do dermatologa, aby znaleźć odpowiednie leczenie dla swojej skóry.

AKTUALNOŚCI

W leczeniu nawrotów skóry tłustej dostępne są różne opcje leczenia. Należą do nich leki miejscowe i zabiegi kosmetyczne. Każda z metod ma swoje zalety i wady. Przed podjęciem decyzji, ważne jest, aby rozważyć korzyści i minusy.

Określenie jednego zabiegu, który jest najlepszy jest trudne. Dzieje się tak dlatego, że istnieje wiele czynników, które wpływają na produkcję i wydalanie sebum. Dlatego najlepsze leczenie nawrotu skóry tłustej będzie się różnić od osoby do osoby. Jako takie, najbardziej skuteczne leczenie może być kombinacją kilku podejść.

Jedną z metod identyfikacji najskuteczniejszego leczenia jest badanie fizjologii gruczołów łojowych. Są one kluczowym elementem bariery naskórkowej. Odgrywają również istotną rolę we wrodzonej odporności. Gruczoły te znajdują się w górnej warstwie naskórka i wykazują ekspresję muskarynowych receptorów acetylocholinowych. Receptory te pomagają regulować różnicowanie sebocytów.

Inne metody leczenia obejmują leki stosowane miejscowo, takie jak retinoidy, które można nakładać na skórę lub przyjmować doustnie. Chociaż leki te mogą pomóc w zmniejszeniu ilości produkowanego sebum, nie są pozbawione wad. Mogą one również podrażniać skórę.

Inną opcją leczenia jest nieinwazyjne urządzenie fotometryczne zwane sebumetrem. Urządzenie to mierzy ilość produkowanego sebum. W badaniu przeprowadzonym na 26 osobach stwierdzono, że ilość wytwarzanego sebum została zmniejszona o 18% po trzech sesjach z użyciem tego urządzenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *