Jak wybrać odpowiedni implant twarzy

Jak wybrać odpowiedni implant twarzy

Wybór odpowiedniego dla siebie implantu twarzy jest czymś, o czym należy pomyśleć, jeśli rozważamy przeprowadzenie operacji kosmetycznej. Istnieją różne rodzaje implantów i trzeba zrozumieć, że istnieją również różne rodzaje odzysku z procedury. Istnieją implanty podbródka, implanty policzków i liftingi twarzy.

Implanty policzków

Dodanie objętości do policzków może przywrócić bardziej młodzieńczy wygląd. Można to osiągnąć za pomocą implantów policzków lub wstrzykiwanych wypełniaczy. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozważeniem jakiejkolwiek procedury kosmetycznej. Może on doradzić, co będzie działać najlepiej dla Twojej twarzy i ciała.

Najnowsza technologia w zakresie implantów twarzy składa się z syntetycznych i biokompatybilnych materiałów, które można dostosować do kształtu i rozmiaru twarzy. Najczęściej stosowanym materiałem jest silikon. Inne materiały to porowaty polietylen o wysokiej gęstości (ePTFE) i ekspandowany politetrafluoroetylen (Gore-Tex).

Podczas gdy wypełniacze iniekcyjne są nietrwałe, implanty policzkowe są półtrwałe. Zostały zaprojektowane tak, aby przetrwać kilka lat i zintegrują się z Twoim ciałem.

Rozważając wszczepienie implantu policzkowego, ważne jest, aby wybrać chirurga, który jest artystyczny i ma solidny chwyt anatomii środkowej części twarzy. Wybór odpowiedniego zapewni, że twój zabieg przyniesie rezultaty, które utrzymają się przez lata.

Implanty policzkowe są umieszczane przez nacięcie wewnątrz ust. Następnie tworzona jest kieszeń, w którą wsuwa się implant na kości policzkowej. Metalowe śruby są używane do zabezpieczenia implantu na miejscu.

Sama operacja trwa około godziny. Zabieg ten jest zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Większość pacjentów może wrócić do regularnej aktywności po tygodniu. W ciągu pierwszych dwóch tygodni pacjenci powinni powstrzymać się od forsownych zajęć i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Zimne okłady mogą również pomóc w przyspieszeniu procesu gojenia.

Chociaż istnieje wiele innych procedur chirurgicznych dostępnych dla powiększenia twarzy, implanty policzków są najbardziej trwałe. To sprawia, że są one realną opcją dla pacjentów, którzy są niezadowoleni z wyglądu swoich policzków.

Implanty policzkowe są zwykle używane do powiększania środkowej części twarzy, dzięki czemu kości policzkowe wydają się wyższe. Są one również używane do powiększania środkowej części twarzy, tworząc bardziej kompletny wygląd.

Istnieje kilka różnych dostępnych implantów policzkowych, w tym te, które są wykonane z silikonu, hydroksyapatytu i polietylenu. Każdy materiał jest zaprojektowany tak, aby w unikalny sposób poprawić wygląd twarzy. Najbardziej udane implanty są wykonane z materiałów, które wiążą się bezpośrednio z Twoimi kośćmi policzkowymi.

Implanty podbródka

Wybór odpowiedniego implantu twarzy to ważna decyzja. Jeśli są wykonane prawidłowo, implanty twarzy mogą zapewnić dramatyczną zmianę, ale są też zagrożenia.

Istnieją trzy główne czynniki do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o implancie twarzy. Po pierwsze, będziesz chciał rozważyć, jaki rozmiar implantu szukasz. Następnie należy wybrać chirurga, który ma doświadczenie i wiedzę. Następnie będziesz chciał pomyśleć o materiale użytym w implancie.

Rozmiar implantu twarzy może być tak mały jak 3 mm lub tak duży jak 20 mm. Można to określić na podstawie konkretnej budowy twarzy. Zależy to również od przedoperacyjnej wypukłości podbródka. Jeśli masz wypukły podbródek, chirurg może zasugerować mały implant. Jeśli masz wklęsły podbródek, wtedy możesz rozważyć większy implant.

Wybór odpowiedniego implantu twarzy może być dokonany za pomocą obrazowania komputerowego. Możesz również chcieć omówić swoje cele z chirurgiem.

Wybór odpowiedniego implantu twarzy jest ważny, ponieważ może on poprawić ogólną równowagę twarzy. Może pomóc odzyskać młody wygląd. Może również zwiększyć projekcję i zapewnić symetryczny wygląd. Ostatecznie może pomóc w zrównoważeniu nosa, czoła i podbródka.

Wybór odpowiedniego implantu twarzy to decyzja, która wymaga sporej ilości badań. Warto również wybrać chirurga, który jest wykwalifikowany, doświadczony i przyjemny we współpracy. Wreszcie, należy monitorować proces gojenia.

Właściwy implant twarzy może poprawić Twój wygląd i sprawić, że będziesz wyglądać młodziej. Podczas gdy najlepszy implant twarzy może nie być widoczny przez trzy miesiące, powinieneś być w stanie określić, czy zabieg był udany.

Wybierając odpowiedni implant twarzy, będziesz chciał upewnić się, że wybierasz chirurga, który ma najlepsze doświadczenie i który ma wiedzę na temat procedury. Będziesz także chciał wybrać chirurga, który jest gotów odpowiedzieć na Twoje pytania. Należy również wziąć pod uwagę swoje warunki medyczne i wszelkie inne kwestie medyczne, które mogą zakłócić odzyskanie.

Operacja podniesienia twarzy i szyi

Wybór odpowiedniego implantu do operacji podniesienia twarzy i szyi może pomóc Ci wyglądać młodziej i bardziej świeżo. Procedura obejmuje napinanie skóry i usuwanie dodatkowego tłuszczu z twarzy, szyi i podbródka. Ponadto, podstawowe struktury twarzy są podnoszone i podtrzymywane.

Przed rozważeniem zabiegu upewnij się, że jesteś w dobrym stanie zdrowia, nie przyjmujesz żadnych leków rozrzedzających krew i nie palisz. Należy również skonsultować się z chirurgiem plastycznym twarzy z certyfikatem. Wybór odpowiedniego chirurga pomoże zapewnić najlepszy możliwy wynik.

Tradycyjny lifting twarzy napina skórę wokół kości szczękowej i policzków. Wygładza również zmarszczki na policzkach i szyi.

Niektóre operacje liftingu twarzy obejmują również lifting czoła. Inne techniki mogą zająć się drobnymi liniami wokół ust, jak np. podniesienie brwi. Najlepsze rezultaty uzyskuje się poprzez połączenie kilku technik.

Niektóre techniki liftingu twarzy mają więcej komplikacji niż inne. Wynika to z faktu, że anatomia każdej osoby jest inna. Źle przeprowadzony lifting twarzy może pozostawić szerokie blizny i zniekształconą linię włosów. Może również spowodować czasowe ograniczenie ruchu mięśni.

Do najczęstszych powikłań zabiegu liftingu twarzy należą: infekcja, drętwienie i krwawienie. Krwawienie może wystąpić w pierwszym tygodniu lub tak po zabiegu. Jeśli tak się stanie, może być leczony antybiotykami. Jeśli krwawienie nie ustanie, może doprowadzić do powstania krwiaka, czyli obrzęku.

Lifting twarzy może również spowodować uraz nerwu. Uraz ten może prowadzić do asymetrii twarzy lub trwałego paraliżu twarzy. Ponadto, uraz nerwu może powodować czasowe ograniczenie ruchu mięśni.

Lifting twarzy może również powodować zasinienie i obrzęk. Objawy te mogą utrzymywać się przez dwa do trzech tygodni po zabiegu. Po tym czasie zasinienie i obrzęk znikną. Pod skórą zostanie umieszczona mała rurka drenażowa, która pomoże usunąć płyny. Rurka ta jest zwykle usuwana dwa dni po zabiegu.

Należy zaplanować spędzenie nocy w domu przez pierwszą noc po zabiegu. Jeśli planujesz iść do pracy, możesz wrócić do pracy następnego dnia.

Regeneracja

W okresie rekonwalescencji po wszczepieniu implantów twarzy, pacjenci doświadczą pewnego obrzęku i zasinienia. Siniaki nie są niczym niezwykłym i powinny ustąpić w ciągu tygodnia lub dwóch. Zaleca się przyjmowanie leków przeciwbólowych, aby kontrolować dyskomfort.

W celu uniknięcia komplikacji, pacjenci powinni również zadbać o przestrzeganie instrukcji dotyczących opieki pooperacyjnej. Obejmują one ograniczenie uciążliwych ćwiczeń i sportów kontaktowych przez kilka tygodni po zabiegu. Pacjenci powinni również unikać palenia tytoniu i przyjmowania leków rozrzedzających krew.

W zależności od rodzaju implantu twarzy i zakresu operacji, pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort lub siniaki. Czas rekonwalescencji będzie się różnił w zależności od pacjenta, ale większość pacjentów może wrócić do normalnych czynności po tygodniu.

Pacjenci powinni również unikać spania na twarzy przez kilka dni po zabiegu. Siniaki mogą być złagodzone za pomocą okładów z lodu. Jeśli siniaki nie ustępują, pacjenci powinni umówić się na wizytę kontrolną u chirurga kosmetycznego.

W niektórych przypadkach może być konieczny drugi zabieg. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli deformacja nie została całkowicie rozwiązana po pierwszym zabiegu.

W zależności od lokalizacji i rodzaju implantów twarzy, pacjenci będą odczuwać obrzęk przez kilka tygodni po zabiegu. Obrzęk może być złagodzony za pomocą okładów z lodu i leków przeciwbólowych. W pierwszym tygodniu pacjenci powinni unikać forsownych zajęć i stosować łagodną dietę. W drugim tygodniu można powrócić do intensywnej aktywności.

U niektórych osób po zabiegu występuje drętwienie. Ponadto, pacjenci mogą doświadczyć tymczasowych trudności z mówieniem. Ważne jest, aby ktoś odwoził ich do domu i sprawdzał ich stan podczas rekonwalescencji.

W zależności od rodzaju implantów i zakresu operacji, pacjenci mogą wymagać drugiego zabiegu. Będą musiały wrócić na wizytę kontrolną co najmniej tydzień po pierwszym zabiegu. Jest to konieczne, aby upewnić się, że nacięcie nie zostało zainfekowane.

Podczas wizyty kontrolnej pacjentom zostaną usunięte szwy. Podany zostanie antybiotyk pooperacyjny, aby zapobiec zakażeniu. Pacjenci mogą przyjmować leki przeciwbólowe dostępne bez recepty lub leki na receptę, aby kontrolować dyskomfort.

Połączenie implantów twarzy może poprawić wygląd podbródka lub linii szczęki. Może również dodać objętości do policzków, tworząc bardziej młodzieńczy wygląd.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *