Jak uniknąć operacji plastycznej

Jak uniknąć operacji plastycznej

Niezależnie od tego, czy rozważasz operację kosmetyczną dla siebie, czy dla kogoś innego, ważne jest, aby wiedzieć, jak uniknąć zabiegu. Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest zadanie sobie pytania, dlaczego chcesz mieć operację w pierwszej kolejności. Jeśli nie jesteś pewien, a następnie uzyskanie drugiej opinii od chirurga plastycznego jest doskonałym sposobem, aby uzyskać odpowiedzi, których potrzebujesz. Będziesz także chciał być świadomy ryzyka związanego z tym zabiegiem.

Uzyskanie drugiej opinii od chirurga plastycznego

Uzyskanie drugiej opinii od chirurga plastycznego jest dobrym sposobem, aby pomóc Ci podjąć decyzję, czy powinieneś poddać się operacji kosmetycznej. Może pomóc Ci dowiedzieć się więcej o procedurze i może dać Ci pewność, że dokonujesz właściwego wyboru. Jest to również świetny sposób na uniknięcie dramatów związanych z chirurgią rewizyjną.

Decyzja o poddaniu się operacji plastycznej jest poważna. Należy mieć pełne zrozumienie procedury, ryzyka i alternatyw. Należy również zadać sobie pytanie, czy chirurg plastyczny, którego rozważasz, ma umiejętności i kwalifikacje, których potrzebujesz.

W niektórych przypadkach może być konieczne zapłacenie za drugą opinię, więc upewnij się, że pytasz, czy jest ona pokryta przez twój plan ubezpieczeniowy. Jeśli nie, poproś o skierowania od swojego obecnego lekarza lub przyjaciół.

Druga opinia może być cennym źródłem informacji dla pacjentów, którzy nie chcą poddać się operacji z powodu utrzymujących się wątpliwości lub pytań dotyczących zabiegu. Mogą one również pomóc w porównaniu kosztów i dowiedzieć się więcej o swoich opcjach. Dobrym pomysłem jest również poproszenie o opinie innych pacjentów chirurga, którzy najprawdopodobniej sami przeszli zabieg.

Druga opinia nie jest konieczna dla większości operacji plastycznych, ale może być cenna dla pacjentów, którzy doświadczyli powtarzających się problemów z ich procedurami lub dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o swoich opcjach. Jest to również ważne dla pacjentów, którzy nigdy wcześniej nie mieli chirurgii kosmetycznej.

Kiedy otrzymujesz drugą opinię od chirurga plastycznego, powinieneś porozmawiać z oboma chirurgami. Każdy lekarz może mieć inne umiejętności i doświadczenia, więc ważne jest, aby mieć taki sam poziom zaufania do kwalifikacji chirurga.

Ponadto, powinnaś porozmawiać z chirurgiem o swoich obawach i lękach. Zapytaj o ryzyko, zdjęcia przed i po oraz referencje od innych pacjentów. Należy również omówić, jak planujesz odzyskać po zabiegu. Należy również zapytać, kiedy można wrócić do uciążliwej aktywności. Zapytaj, kiedy zobaczysz ostateczne wyniki i kiedy będziesz mógł wrócić do pracy.

Zadaj sobie pytanie, dlaczego dany zabieg jest dla Ciebie ważny

Zabieg kosmetyczny nie musi być przykrym obowiązkiem. Najnowsze rozwiązania są bardziej przystępne i mniej kłopotliwe niż kiedyś. Trochę pracy z nogami będzie przejść długą drogę w celu zapewnienia przyjemnego doświadczenia.

Podczas gdy chirurgia kosmetyczna nie jest dla każdego, szanse są takie, że nie jesteś jedynym, który ma takie samo pragnienie. Istnieje wiele pułapek, których należy unikać, ale mnogość dostępnych opcji może być nieco przytłaczająca. Zanim zdecydujesz się na wielkie krzesło, zadaj sobie pytanie, dlaczego dany zabieg jest dla Ciebie ważny. W końcu nie chcesz być pozostawiony na lodzie.

Istnieje niezliczona ilość innych, ale dobrze jest zrobić trochę zakupów porównawczych, aby uniknąć pułapek. Najlepszym czasem na to jest czas, kiedy chirurg nie jest na zegarze.

Bądź cierpliwy przy dochodzeniu do siebie

Podczas dochodzenia do siebie powinieneś być w stanie dobrze się wyspać. Powinieneś również zwiększyć spożycie wody i utrzymywać rany w czystości. Należy również przyjmować leki przepisane przez chirurga i być cierpliwym. Jeśli masz jakiekolwiek pytania podczas okresu rekonwalescencji, zapytaj swojego chirurga. Wykwalifikowany specjalista może dać Ci wszystkie wskazówki i porady, których potrzebujesz, aby uzyskać jak najwięcej z operacji. Mamy nadzieję, że po zabiegu będziesz mógł cieszyć się pełnym powrotem do zdrowia.

Możesz być zaskoczona, że powrót do zdrowia po zabiegu kosmetycznym nie jest tak stresujący, jak mogłoby się wydawać. Dzieje się tak dlatego, że większość chirurgów jest dobrze zorientowana w najskuteczniejszym sposobie, aby uzyskać jak najwięcej z czasu rekonwalescencji. Utrzymanie ran w czystości, picie dużej ilości wody i przyjmowanie odpowiednich leków pomoże Ci cieszyć się błogostanem po operacji. Możesz nawet być w stanie wrócić do pracy w krótkim czasie. Oczywiście, Twój chirurg będzie prawdopodobnie chciał Cię regularnie odwiedzać podczas fazy rekonwalescencji.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że powrót do zdrowia po operacji kosmetycznej nie różni się od każdej innej procedury medycznej. Będziesz musiał być cierpliwy i być cierpliwy, jeśli chcesz cieszyć się pełnym powrotem do zdrowia. Na szczęście chirurdzy z Center for Plastic and Reconstructive Surgery w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles są pod ręką, aby pomóc Ci wejść na drogę do zdrowia.

Bądź świadomy ryzyka

Niezależnie od tego, czy rozważasz zabieg chirurgii plastycznej, aby poprawić swój wygląd, czy po prostu zwiększyć swoją pewność siebie, powinieneś być świadomy ryzyka z nim związanego. Ryzyko to sięga od krwawienia po infekcje, a ilość ryzyka, które jesteś skłonny podjąć może się różnić w zależności od rodzaju zabiegu. Istnieje kilka rzeczy, które można zrobić, aby pomóc złagodzić to ryzyko.

Wybór chirurga z certyfikatem board-certified pomoże zminimalizować ryzyko. Warto również wybrać ośrodek chirurgiczny, który został akredytowany przez wiarygodną organizację, taką jak The Joint Commission. Jeśli na przykład rozważasz liposukcję, powinieneś upewnić się, że ośrodek, z którego korzystasz, jest certyfikowany do tej procedury.

Ryzyko infekcji można zminimalizować wybierając lekarza, który specjalizuje się w chirurgii kosmetycznej. Należy również upewnić się, że przestrzegasz wszystkich instrukcji przedoperacyjnych i pooperacyjnych. Między innymi należy unikać picia alkoholu, przyjmowania ziołowych suplementów diety oraz przyjmowania dużych dawek witaminy E. Należy również rzucić palenie co najmniej miesiąc przed zabiegiem. Jeśli jesteś palaczem, jesteś narażony na większe ryzyko infekcji.

Należy również pamiętać, aby zapytać chirurga o ryzyko, takie jak powikłania. Jeśli wystąpią komplikacje po operacji, być może będziesz musiał przejść kolejną operację, aby skorygować problem. Upewnij się również, że dobrze czujesz się u swojego chirurga, ponieważ będziesz potrzebować opieki pooperacyjnej. Jeśli nie czujesz się komfortowo z chirurgiem, możesz nie chcieć poddać się procedurze.

Ogólnie rzecz biorąc, ryzyko związane z chirurgią plastyczną jest niewielkie. Jednakże, jeśli jesteś palaczem lub masz pewne warunki naczyniowe, ryzyko infekcji jest wyższe. Jeśli masz choroby układu krążenia, jesteś na jeszcze wyższe ryzyko.

Najczęstsze zabiegi chirurgii kosmetycznej to liposukcja, powiększanie piersi, brzuszki i operacje powiek. Każdy rodzaj operacji ma swój własny zestaw zagrożeń, ale wszystkie są związane z krwawieniem i infekcjami. Najczęstsze ryzyko dla wszystkich operacji to krwawienie, infekcje i reakcje na znieczulenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *